Dijital Reklam Yönetimi

SEM, arama motoru pazarlamasının İngilizce kısaltmasıdır.

SEM Yol Haritamız

5 aşamalı SEM işlemimiz, işletmenizin hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanmasını sağlar.

Araştırmalar

Kampanya döneminin verimli geçmesi ve doğru hedef kitleye ulaşılarak hızlı dönüş alınabilmesi için günümüzde dijital reklam çok fazla tercih edilmektedir. Arama motorlarında, Facebook, İnstagram, Youtube gibi dijital ortamlarda kampanyanızın ön plana çıkmasını istiyorsanız dijital reklam avantajından faydalanabilirsiniz. Bu noktada firmanızı, ürün ve hizmetlerinizi, sektörünü, rakiplerinizi analiz ederek hangi mecrada kampanyanızı duyurmanız gerektiğine dair yönlendirmeler yaparak sürecin başarıyla sonuçlanmasına katkıda bulunmaktayız.

seo image

SEM Stratejisi

Doğru platformlarda, doğru içerik ve görsellerle ön plana çıkarılarak yapılan kampanya tanıtımlarından beklenilen dönüşler alınmakta ve yapılan yatırım boşa gitmemektedir. SEM stratejisi belirlendikten sonra buna uygun olarak platformlara özel içerikler ve görseller hedef kitlenin dikkatini çekecek şekilde hazırlanmalıdır. Doğru ve planlı bir şekilde yol aldığınız zaman kampanyanızı ön plana çıkarabilir ve kampanya satış hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

seo image

Reklam Kampanya Yönetimi

SEM açısından ne ile ilgili kampanya yapacağınızı belirlemeniz sürecin verimli geçmesi açısından önemli bir kriterdir. Ürünle ya da ürün grubuyla ilgili mi kampanya yapacaksanız yoksa hizmet kalemlerinizle ilgili bir kampanya mı yapmak istiyorsanız, neyi ön plana çıkarmak istiyorsanız bu soruların cevaplarına göre tercih edilecek reklam platformları değişiklik göstermektedir.

seo image

Kampanya Optimizasyonu

Kampanya ilk yayınlandığı zaman daha fazla tıklanmakta, beğeni almakta ve dönüş daha fazla olmaktadır. Ama bir süre sonra etkileşimlerle ilgili düşüşlerin göz önünde bulundurulması ve kampanyayı tekrar dikkat çekici hâle getirmek için gerekli optimizasyon çalışmasının yapılması gerekmektedir. İçeriği güncellenen kampanyalarla ilgili dönüş ve etkileşim sayısında artış gözlemlenmekte ve böylece kampanya bitimine kadar hedef kitlenin etkileşmesi için ortam sağlanmaktadır.

seo image

Analiz & Raporlama

Kampanya ile ilgili dijital reklam sürecini başlattıktan sonra günlük, haftalık, aylık tıklanma, beğeni, yorum analizinin yapılması ve analiz sonuçlarına göre kampanya bilgilerinin revize edilmesi gerekmektedir. Doğru bir analiz ve raporlama, dijital reklam sürecinin verimli geçmesini büyük oranda etkilemektedir.

seo image